Seminarium "Najlepsze praktyki publikowania w celu zwiększenia ekspozycji i wpływu badań"

Szanowni Państwo,

zapraszamy do uczestnictwa w internetowym seminarium

"Najlepsze praktyki publikowania w celu zwiększenia ekspozycji i wpływu badań"

w czwartek 20 maja 2021 r. o godz. 15:00

Prelegenci powiedzą o najlepszych praktykach w zakresie przygotowania manuskryptu, o poruszaniu się w procesie składania publikacji w czasopismach oraz udzielą ważnych wskazówek, które pomogą Państwu w opublikowaniu artykułu. Omówione zostaną również możliwości, jakie mają autorzy, aby zwiększyć widoczność i wpływ swoich badań poprzez publikowanie w wielu opcjach otwartego dostępu dostępnych w IEEE.

Webinarium będzie prezentować perspektywę wybitnego autora, redaktora i profesora - Andrzeja Jajszczyka z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który przedstawi krytyczny wgląd w proces recenzowania i składania prac w IEEE oraz wskazówki dotyczące tego, na co  zwracają uwagę redaktorzy przyjmujący tekst. Dodatkowo, prelegenci omówią takie tematy jak: programy IEEE open access dla instytucji, strategie badawcze z wykorzystaniem IEEE Xplore, narzędzia IEEE dla autorów oraz inne ważne zasoby.

Tematy:

• Jak zwiększyć widoczność i wpływ swoich badań?
  • Wskazówki i najlepsze praktyki zwiększające szanse autora na publikację
  • Na co zwracają uwagę redaktorzy i recenzenci w nadsyłanych pracach
  • Najczęstsze powody odrzucania prac
  • Wybór właściwej publikacji dla Twoich badań