Nowa baza w zasobie E-czytelni Centrum Informacji Naukowo-Technicznej PL: Building Types Online

Building Types Online LOGO

Innowacyjny i kompleksowy zasób online do nauczania i praktyki projektowania architektonicznego.

Duża międzynarodowa kolekcja współczesnych budynków: mieszkania, szkoły, biblioteki, budynki biurowe, muzea, budynki sakralne, kompleksy przemysłowe, szpitale i inne typy budynków.
    Obejmuje obecnie ok. 6000 rysunków i 2500 zdjęć.
    Wysokiej jakości rysunki architektoniczne są w większości oparte na wektorach, są rysowane w skali i dostępne do pobrania.
    Zawiera ponad 1200 studiów przypadków i ponad 160 artykułów tematycznych na temat konkretnych aspektów poszczególnych typów budynków.
    Opcje wyszukiwania: Pełny tekst, architekt, typy budynków, dekada, wysokość, kraj, autor, kontekst miejski i cztery dodatkowe kryteria wyszukiwania, które można łączyć (Full text, architect, building types, decade, height, country, author, urban context and four additional search criteria).
    opcje wyszukiwania zapewniają pełny dostęp do zasobów według 3 kategorii zgodnie z typem budynku, kontekstem miejskim i typem morfologicznym (Building Type, Urban Context and Morphological Type).
    Coroczne aktualizacje dodają nowe typy budynków i najnowsze międzynarodowe studia przypadków (case study)
Materiały pomocnicze i informacyjne jak korzystać z bazy znajdują się pod linkami:

Jak szukać?

Przewodnik użytkownika.