Książka lutego IBUK LIBRA

Luty to z jednej strony czas sesji egzaminacyjnej na wielu polskich uczelniach, z drugiej również wytchnienia po intensywnym semestrze. IBUK Libra prezentuje książkę poświęconą temu, w jaki sposób patrzymy na świat. Skoro jest tak źle, to dlaczego jest coraz lepiej?

Mark Juddery, Coraz lepiej. Dlaczego świat nie schodzi na psy

To książka dla wszystkich tych, którzy wciąż nie są zadowoleni z otaczającego świata – a zwłaszcza tych, którzy coś z tym robią. Zgadza się – wciąż może być lepiej! Czy uważasz, że dzisiejszy świat jest gorszy niż kiedykolwiek w historii? Czy wierzysz, że stopniowo tracimy grunt pod nogami? Jeżeli tak, nie jesteś w tym osamotniony. Istnieją niezliczone powody, dla których sądzimy, że dzisiejszy świat jest absolutnie najgorszy w historii. Czy jednak w zderzeniu z faktami da się to stanowisko obronić? Niekoniecznie! Współczesny świat nie jest idealny – ciągle się w nim zabijamy, cierpimy głód i choroby. Jednocześnie jeszcze nigdy w historii świata zjawiska te nie miały tak marginalnego charakteru – jeszcze nigdy nie było tak dobrze jak teraz: pokój na świecie jest o wiele bardziej cenioną wartością niż setki lat temu. Dzisiejszych dyktatorów nie sposób porównać z Attylą czy Dżyngis-chanem. Walczymy o równe traktowanie kobiet, przeciwstawiamy się rasizmowi. Coraz skuteczniej walczymy w chorobami nękającymi ludzkość. Sprzeciwiamy się krzywdzeniu zwierząt. Jesteśmy milsi! Trudno w to uwierzyć? Mark Juddery pokazuje, że obszarów, w których jest coraz lepiej, jest o wiele więcej, a czas, w którym żyjemy, jest absolutnie wyjątkowy w historii świata.

Tytuł dostępny jako prezent do 29 lutego.

Wszystkim użytkownikom życzymy samych zdanych egzaminów, tych akademickich oraz życiowych, a także jak najwięcej czasu na dobre lektury!

l.tomczak, [04-02-2020, aktualizacja: 04-02-2020, 07:25]